Platforma internetowa dla szkół
 
wstecz | strona główna | napisz do nas | dodaj do ulubionych | poleć nas
Zespół Szkół "Rybienko Leśne" w Wyszkowie
O szkole   Historia   Osiągnięcia   Wzorowi uczniowie   Sekretariat   Aktualności   Dla rodziców   Kontakt   

Zespół Szkół "Rybienko Leśne" w Wyszkowie

07-201 Wyszków
ul. Stefana Batorego 6
tel./fax
029 742-82-19


napisz do nas
Chcesz być informowany/a najnowszych wydarzeniach z życia szkoły, wycieczkach, zebraniach rodziców, etc.?
Zapisz się na listę mailingową
 Wycieczki

Szkoła Podstawowa nr 3

WYCIECZKA KLASY VI- Nidzica-Olsztynek-Pluski

29 maja uczniowie klas VI z wychowawczyniami wybrali się na jednodniową wycieczkę: Nidzica-Olsztynek-Pluski.

Zwiedzili Zamek Krzyżacki w Nidzicy górujący dumnie nad miastem, wysłuchali ciekawych opowieści o jego historii. Następnie udali się do Olsztynka – spędzili kilka godzin w Muzeum Budownictwa Ludowego i wzięli udział w ciekawych lekcjach: własnoręcznie wykonali naczynia z gliny i kwiaty z bibuły. „Na deser” wybrali się do kilkupoziomowego AQUAPARKU w Pluskach. Wodne szaleństwo trwało około 2 godzin.

Mimo tak wielu atrakcji szóstoklasiści nie wracali z wycieczki zmęczeni. W drodze powrotnej śpiewali piosenki i dzielili się wrażeniami z wycieczki.

WYCIECZKA KLASY V- ZIELONA SZKOŁA W KAMIANNEJ

Od 18do 22 maja 2009r. klasy V A i B wyjechały na wspaniałą Zieloną Szkołę do Kamiannej. Wioska ta była bazą wypadową do wielu cudownych wędrówek w góry, a także do Krynicy, na Jaworzynę Krynicką, na Górę Parkową.

Kamianna słynie z tego, ze każdy jej mieszkaniec hoduje pszczoły i zbiera miód- jest to mała miejscowość i zarazem wielkie centrum apiterapii. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również słynną Romanówkę w Krynicy, gdzie mieści się Muzeum Nikifora a także popijali wody lecznicze z naturalnych źródeł.

Poza tym spędziliśmy też kilka godzin pod ziemią w kopalni soli w Bochni. Ten punkt planu bardzo wszystkich zainteresował- okazało się, że można tam podróżować kolejką- czego nikt się nie spodziewał, zobaczyliśmy też podziemne boisko, kino i...plac zabaw dla dzieci... Niewykluczone, ze następną wycieczką będzie kilkunastogodzinny pobyt w kopalni soli- eskapada ze spaniem i śniadaniem tamże...

Wszyscy uczniowie wrócili wypoczęci i zrelaksowani, była to

ODROBINA WAKACJI PODCZAS ROKU SZKOLNEGO;-)))

 

WYCIECZKA KLASY III- MAZURY

 14 maja klasa III z wychowawczynią B. Paruszewską odbyła wycieczkę na Mazury w towarzystwie uczniów i wychowawczyń z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wyszkowie. Dwa dni wspaniałej wspólnej zabawy. Odwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Nidzicy, park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, Aqua Park w Pluskach. Na zakończenie wesołej, ciekawej i pełnej nowych doświadczeń wycieczki rejs po jeziorze w Rucianem Nida. Za rok znowu jedziemy razem.

ZIELONA SZKOŁA 2009

W dniach 22- 28 marca 2009r. nasza „TRÓJKA” wraz z Przyjaciółmi z innych wyszkowskich szkół wyjechała na kolejną- już siódmą eskapadę- tym razem do Włoch. Jeśli Italia to również Watykan, a w drodze powrotnej Austria i jeden dzień w Wiedniu oraz Częstochowa i klasztor na Jasnej Górze. Przez intensywne -  siedem dni uczniowie zobaczyli

„kawał” Europy. Jak stwierdziliśmy- tydzień to wystarczająca ilość czasu, aby przenieść się w inną rzeczywistość, kulturę, otoczenie... Nie boimy się długich podróży- na każdą z takich imprez wybierają się mali pierwszoklasiści i... młodzież z ostatnich klas gimnazjum. Wszyscy pomagają sobie nawzajem, najmłodsi uczą się dyscypliny, a starsi tolerancji i empatii- w rezultacie- same korzyści! Przez ostatnie lata, młode pokolenie z SP3, zwiedziło: Pragę, Bratysławę Budapeszt, Wiedeń- dwukrotnie, Wenecję, Padwę, Weronę, Paryż... Młodzież płynęła po Lagunie Weneckiej, odbyła też rejs po Sekwanie- podziwiając rozświetloną Wieżę Eiffla, a także po :pięknym i modrym” Dunaju.

Teraz, byliśmy nad trzema morzami- Adriatykiem, Tyrreńskim i Liguryjskim, przejechaliśmy pod ośnieżonymi pasmami Alp...Ale największe wrażenie zrobił na nas Rzym- Wieczne Miasto, wraz ze swymi starożytnymi ruinami- Koloseum, Forum Romanum- skarbcem starożytnych pamiątek takich jak: łuki triumfalne, samotne kolumny, Dom Westalek...Widzieliśmy również inne budowle- symbole Rzymu: Panteon, Fontannę di Trevi, plac Hiszpański ze sławnymi schodami...

Zwiedziliśmy również najmniejsze państwo świata- Watykan. Z placu św. Piotra udaliśmy się do najbardziej monumentalnej z sakralnych budowli- do Bazyliki Świętego Piotra- wewnątrz widzieliśmy słynną, marmurową Pietę Michała Anioła i inne wspaniałe posągi. Najważniejsze jednak dla wszystkich uczestników wycieczki było wejście do podziemi Bazyliki i modlitwa przy Grobie Jana Pawła II.

 Byliśmy także na znanym Placu Cudów w Pizie i stwierdzamy, że Krzywa Wieża jest naprawdę- krzywa;-). Jeszcze Klasztor i cmentarz polskich żołnierzy na Monte Cassino. Niezapomniane Castel Gandolfo z wielkim jeziorem Albano...

 W drodze powrotnej zwiedziliśmy bogaty Wiedeń, wzgórze Kahlenberg- kościół św. Józefa z panoramą na miasto i Alpy, spędziliśmy też kilka godzin na Praterze. Potem, jak zawsze podczas powrotu z Włoch zajechaliśmy do Częstochowy i uff............Tak w pigułce to wyglądało...

Obejrzyjcie zdjęcia- tam jest trochę-

z naszej swojskiej, globtroterskiej ;-) atmosfery...

WYCIECZKA KLAS III i IV PŁOCK-OBORY- TORUŃ

Wycieczka kl.IIIa i IVa wraz z paniami Beatą Paruszewską i Edytą Podolak odbyła się  4 i 5 listopada. Były to dwa wspaniałe, jesienne dni, które uczniowie spędzili spacerując po płockim zoo, uliczkami urokliwego Torunia i oddychając wyjątkowym powietrzem Ciechocinka. Ubogacili się duchowo maszerując Drogą Krzyżową w Oborach. Wieczorne szaleństwo w Aqua Parku sprawiło, że uczestnicy wycieczki zapadli w spokojny i długi sen w Domu Pielgrzyma.

WYCIECZKA KLAS I i III DO WARSZAWY

22 października klasy Ia i IIIa z paniami Elżbietą Delak i Beatą Paruszewską odwiedziły naszą stolicę. Niezwykłych wrażeń dostarczył spektakl pt. Kopciuszek w teatrze Bajka i możliwość spotkania z aktorami, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania i zgodzili się na krótką sesję zdjęciową. Jesienny spacer do Pomnika Nieznanego Żołnierza, a następnie Krakowskim Przedmieściem na Starówkę okazał się wyjątkową przyjemnością.

 SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ

7.10.2008r  uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią, p. Beatą Paruszewską odbyli niezwykłe spotkanie ze światowej sławy artystką- rzeźbiarką panią Anną Dębską w jej leśnej posiadłości. Czujemy się zaszczyceni, że tak wspaniała osoba odkryła przed nami rąbek swego kunsztu artystycznego, opowiedziała o trudach życia, oprowadziła po swojej prywatnej galerii i posiadłości pozwalając bezpośrednio obcować ze swoimi pracami.

 

O szkole   Historia   Osiągnięcia   Wzorowi uczniowie   Sekretariat   Aktualności   Dla rodziców