Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

To, co będzie jutro - to jest ważne. To, co będzie jutro - staje się wyraźne!”. To zdanie było mottem pożegnania roku szkolnego 2016/2017.

Dnia 23 czerwca 2017 roku dostojnym polonezem w wykonaniu klas III gimnazjum rozpoczęła się uroczystość zakończenia edukacji. Pani Dyrektor Szkoły Alina Oleksiak wręczyła najlepszym uczniom nagrody, pogratulowała rodzicom wspaniałych dzieci. Grupa utalentowanej młodzieży przedstawiła krótki program artystyczny stawiając na poczucie humoru i muzyczny show! Było rockowo i energicznie! Uczniowie przedstawili współczesne fraszki dotyczące edukacji oraz składankę hitów muzycznych.

Podczas imprezy wręczono bukiet kwiatów solenizantowi ks. Zenonowi Mossakowskiemu.

A na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji. Pocałunek

W tym roku Zespół Szkół "Rybienko Leśne" był współorganizatorem gminnego zakończenia roku szkolnego. Przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminy Wyszków spotkali się, aby nagrodzić najzdolniejszych uczniów, wybitnie uzdolnionych oraz zasłużonych w różnych dziedzinach dla swoich szkół. Nauczyciele także otrzymali podziękowania i wyróżnienia za trud włożony w wychowanie i edukację młodego pokolenia. Osobiście dziękował i gratulował im burmistrz Grzegorz Nowosielski, zapewniając, że są dumą całej gminy...

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w szkole w Skuszewie

23 czerwca, jak w każdej szkole, tak i w Szkole Filialnej w Skuszewie, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Na tę okazję przybyli do szkoły uczniowie i ich rodzice. Pani kierownik Krystyna Augustynik, poinformowała zebranych o tegorocznych osiągnięciach uczniów naszej szkoły. Następnie wręczono nagrody przodownikom nauki z klasy II: Wiktorowi Czubkowskiemu, Julii Góralewskiej, Wiktorii Góralewskiej, Zuzannie Góralewskiej i Kornelii Michalskiej oraz z klasy III: Weronice Dzięcioł, Klaudii Karp, Oliwii Łoś i Karolinie Sawera. Trzecioklasiści dostali również nagrody książkowe od swoich rodziców.

Próbny alarm przeciwpożarowy

Dnia 20 czerwca br. w naszym Zespole Szkół odbył się próbny alarm ewakuacyjny. Uczniowie wraz z nauczycielami sprawnie opuscili budynek szkolny. Czas operacyjny był bardzo krótki. Wszyscy znają numer alarmowy 112!

Uwaga Uwaga!!!

Podajemy numer do Dzielnicowego z terenu Rybienka Leśnego i Latoszka Pana Mariusza Krupy:

tel. 519035354

i do dyżurnego KPP w Wyszkowie:

tel. 29-743-62-00 lub 997.

Dzień Mamy i Taty w klasie II B

Dnia 2 czerwca  klasa II B postanowiła uczcić wyjątkową uroczystość dla naszych Rodzićów, zapraszając do naszej szkoły zarówno kochane Mamy, jak i kochanych Tatusiów.

Przybyłych gości zaprosiliśmy najpierw na obejrzenie sztuki teatralnej pt. „Bajka z życzeniami”. Uczniowie w pięknych bajkowych strojach składali wszystkim życzenia. Spektaklowi towarzyszyły piosenki z Akademi Pana Kleksa, śpiewane przez uczniów. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, przystąpiliśmy do wspólnego poczęstunku. Na pięknie udekorowanym stole, pośród kwiatów i serc pojawiło się tradycyjne słodkie co nieco.

Wzruszeń, serdeczności i uśmiechów nie było końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Uśmiech

Organizator: EWA ZDUNEK

Zdrowotna degustacja

Dnia 2 czerwca br. w szkole podstawowej odbyła się degustacja zdrowych soków. Akcja "Owoce i warzywa" trwała w szkole przez cały rok. Niespodzianką była wizyta przedstawicieli programu, którzy zaprosili wszystkich uczniów na pyszne jabłkowo-marchwiowe soki. Oprócz maluchów z klas 0-III na ucztę zaproszeni byli również starsi uczniowie. Było smacznie! Uśmiech

Dzień Dziecka na poligonie :-)

Uczniowie klas IA i IC gimnazjum wraz z wychowawcami z okazji Dnia Dziecka postanowili poczuć się odważnymi, bojowymi dorosłymi i spędzili czerwcowe przedpołudnie na poligonie. Pod hasłem „Operacja paintball” uczniowie podzieleni na 2 drużyny stoczyli kilka bitew. Siły były wyrównane i nikt nie pytał kto wygrał, bo tu liczyła się dobra zabawa. Po wycieńczającej walce było wspólne pieczenie kiełbasek, a zabawa w wojsko tak się spodobała, że gimnazjaliści już planują wyjazd w przyszłym roku szkolnym. Uśmiech

Piknik Rodzinny w Skuszewie

1 czerwca w Skuszewie odbył się piknik pod hasłem „Aktywna Rodzina”. Na terenie szkoły Skuszew świętował: Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca, czyli Dzień Rodziny. Imprezę rozpoczęła iskierka integracji, którą uczestnicy przekazywali trzymając się za ręce, a rozpoczęła ją dyr. OPS Agnieszka Mróz. Do wspólnej zabawy gorąco zachęcały również przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, kierownik szkoły Krystyna Augustynik, opiekun świetlicy środowiskowej Barbara Kalisz, a nad wszystkim czuwał gospodarz wsi - sołtys Wojciech Rojek.

Zawód: Leśniczy

Dnia 31 maja 2017 roku uczniowie klas IV-VI przyjmowali w murach szkoły wyjątkowego gościa – pana Piotra Stadnika, leśnika  Nadleśnictwa Drewnica i tatę Julki z klasy IV b.

Pan Piotr, z wrodzonym humorem, opowiadał o swojej pracy: początkach w technikum leśnym, bliskich spotkaniach ze zwierzętami oraz blaskach i cieniach zawodu leśnika. Uczniowie mogli też obejrzeć różne przyrządy wykorzystywane w pracy w lesie.

Dziękujemy panu Piotrowi za kolejne już spotkanie z naszą młodzieżą.

Dorota Dąbkowska

"Archipelag skarbów" - program profilaktyki zintegrowanej

W dniach 22 i 23 maja uczniowie klas III gimnazjum odbyli fascynującą podróż w poszukiwaniu skarbów. Poszukiwali szczęścia, miłości, pasji, przewodnika... Odkrywali marzenia, swoją seksualność. Poznawali siebie i próbowali zapanować nad trudnymi emocjami i zachowaniami… Uśmiech

Wywiadówka profilaktyczna dla rodziców

17 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z psychologiem panią Urszulą Zadworną pt. „Nowe formy komunikacji czyli porozumienie bez przemocy”. Przedstawiła nam ona główne zasady obowiązujące w tej metodzie porozumiewania i zwróciła uwagę na szczególną rolę uczuć i potrzeb w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji.