Dzień Ziemi w Skuszewie

„Ochrona zagrożonych gatunków” - pod takim hasłem obchodzony był w bieżącym roku Światowy Dzień Ziemi. Na całym świecie ekolodzy organizowali w tym dniu różnego rodzaju akcje na rzecz środowiska. W Szkole Filialnej w Skuszewie z okazji Dnia Ziemi odbyła się specjalna lekcja przyrody, na którą dzieci i nauczycieli zaprosiła Danuta Kupiec. Na początku spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jaki jest cel obchodów Dnia Ziemi i jakie jest tegoroczne hasło. Ponieważ Skuszew jest miejscowością położoną tuż przy lesie, wszyscy chętnie obejrzeli film pt. „Co to jest las?” Po filmie odbyła się pogadanka o lesie oraz zagrożonych w Polsce gatunkach roślin i zwierząt. Wiedzę dzieciaków na ten temat wzbogaciła specjalnie przygotowana prezentacja. Następnie dzieci i nauczyciele współzawodniczyli w czytaniu ekologicznych wierszy, w rozwiązywaniu zagadek i układaniu puzzli z wizerunkiem Ekoludka. Nagrodą dla zwycięzców były zielone listki. Na zakończenie wspólnie przeczytaliśmy ilustrowany tekst przyrodniczy. Zadaniem dodatkowym było namalowanie przez dzieci wymyślonego przez siebie Ekoludka.