"Zielona Wyspa Pirata Pifpafa" - spektakl o tematyce ekologicznej

27 września  w sali widowiskowej WOK "HUTNIK" odbył się spektakl pt. "Zielona wyspa pirata Pifpafa", w którym uczestniczyły dzieci z klas I i oddziału przedszkolnego.

Tematyką spektaklu "Zielona wyspa Pirata Pifpafa" były zagadnienia związane z segregacją odpadów, zanieczyszczeniem powietrza (niska emisja) i wody, degradacją środowiska naturalnego (niszczenie lasów i siedlisk dzikich zwierząt). Dzieci  dowiedziały się jak dbać o otaczającą przyrodę. Jak ważna jest segregacja śmieci i ile korzyści przynosi dla środowiska. Mali widzowie poznali przyczyny zanieczyszczenia powietrza oraz wody, a także nauczyły się jak chronić dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Wspaniałe kostiumy, bogata scenografia i fantastyczna muzyka sprawiły, że zarówno spektakl, jak i tematy w nim przedstawione, pozostaną długo w pamięci dzieci.