Spotkanie z Pszczelarzem

W dniu 8 marca gościliśmy w naszej klasie wspaniałą osobę - Panią Ewę Zdunek, nauczycielkę naszej szkoły, którą świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowiła dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze, którą stworzyły dzieci z oddziału przedszkolnego,klasy II b i III a Pani Ewa opowiadała o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy których używa w swojej codziennej pracy pszczelarz (ubranie, dymkę, ramkę, dłuto), oraz produkty wytworzone przez pszczoły jak: pyłek, kit pszczeli oraz różne rodzaje miodu. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodów, które zarówno dzieci jak i panie z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Wychowawcy klas 0, IIa , IIIa

Serduszka nasze biją z radości...

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Te niezwykłe Święto Babci i Dziadka obchodziliśmy w naszej szkole 22 lutego.

Z tej okazji dzieci wraz z paniami przygotowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście wysłuchali piosenek w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami w postaci kwiatków. Na koniec przedstawienia dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Frekwencja jak co roku dopisała a nasze wspaniałe mamy przygotowały zarówno dla gości jak i dla dzieci przepyszny poczęstunek. Był to  dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Renata Furtacz i Sylwia Wojewódzka

Preorientacja zawodowa – klasa 0 – Architekt wnętrz

Architekt wnętrz to osoba, która odpowiada za opracowanie projektu plastycznego wnętrz oraz nadzoruje ich wykonanie. Poza tym może też projektować formy małej architektury, znaki informacji wizualnej oraz projektować przestrzenie wystawowe, zwłaszcza dla różnych imprez handlowych i promocyjnych. Wnętrza, które projektuje architekt muszą być jak najlepiej przystosowane do swojej funkcji, czyli wygodne i estetyczne. Do głównych zadań architekta należy, m. in.: rozpoznanie charakteru obiektu, przygotowanie projektu wstępnego, wnętrza, ustalenie kolorystyki, oświetlenia, faktury, wzornictwa użytych materiałów i wyposażenie wnętrza. Po akceptacji pomysłu przez klienta architekt tworzy szczegółowy projekt i nadzoruje wykonanie projektu. Takie i inne ciekawostki o pracy architekta wnętrz dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć plany od Pani architekt MAGDALENY GRYCZ (mamy Ali), która odwiedziła nasze maluchy z „0” w piątek. Pani Magda opowiedziała o swojej fascynującej pracy, a na koniec obdarowała maluchy świątecznymi pierniczkami i podzieliła się ciekawostką, że współpracuje z Dorotą Szelągowską przy programie emitowanym w TV „Dorota Was urządzi”.

Serdecznie dziękujemy pani Magdzie i zapraszamy chętnych rodziców na zajęcia

wychowawca

Pyszne i zdrowe kanapki „zerówkowe” ;)

24 października dzieci przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki z przyniesionych zdrowych produktów (wiejskie jajka, chlebek, masełko itp.) Po starannym umyciu rączek i przypomnieniu sobie zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że naszym dzieciaczkom bardzo smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem.

Wychowawca Renata Furtacz

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Na zakończenie tygodnia, gdy każde dziecko już dowiedziało się, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm postanowiliśmy zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do wykonywania sałatki dzieci nie zapomniały o bardzo ważnych przygotowaniach: umyciu owoców, przyborów kuchennych, a także  rąk. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i…degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były tak pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły?

Wychowawca Renata Furtacz