Jak należy dbać o zęby?

Dnia 10 listopada 2015 roku, odbyło się w przedszkolu spotkanie z panią pielęgniarką. Temat jaki został poruszony był bardzo ważny i traktował o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Na początku dzieci odpowiadały na pytania związane z dbałością o czystość zębów. Opowiadały o tym jakie mają szczoteczki, jakiej pastę używają, ile razy dziennie i jak czyszczą zęby. Następnie pani pielęgniarka wykorzystując chętną osobę pokazała dzieciom jak wygląda prawidłowe szczotkowanie zębów. Poruszony był także temat właściwego odżywiania, które zapobiega powstawaniu próchnicy oraz szkodliwości oddziaływania słodyczy i podjadania po umyciu zębów, piciu słodkich napojów. Na koniec spotkania przedszkolaki oglądały film rysunkowy, który w bajkowy a zarazem bardzo przystępny sposób pokazywał dlaczego i jak należy dbać o higienę jamy ustnej. W ten dzień dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do mycia zębów. Prosimy Rodziców: pamiętajcie aby Wasze pociechy myły zęby przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Halloween

Ostatni dzień października przebiegał w naszym przedszkolu pod hasłem „Halloween”. W piątek – 30.10.15r. – dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice, koty lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween powinien być kolor czarny lub pomarańczowy. Na początku przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy „na oko”, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić? Po uzgodnieniu zrobiliśmy z niej przepiękny lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Następnie wycinaliśmy oczy, usta, nos. Na koniec dyniami udekorowaliśmy całą klasę. Potem bawiliśmy się przy muzyce, oglądaliśmy przebrania i wybieraliśmy najciekawsze. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

Konkurs "Kapelusz Pani Jesieni"

W ramach rozbudzania wrażliwości na piękno przyrody nasze dzieci skorzystały z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Kapelusz Pani Jesieni” organizowanym przez Przedszkole „Bajka” w Wyszkowie.
Swoje umiejętności i zdolności plastyczne zaprezentowało pięcioro dzieci:

- Gabriela Brejnak

- Maria Matusik

- Milena Rzemek

- Wiktoria Depta

- Jan Grycz.

Dzieci wykonały kapelusze w naturalnym rozmiarze i ozdobiły je elementami przyrodniczymi zebranymi w czasie spacerów i wycieczek.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych dzieci z wykorzystaniem piękna otaczającej przyrody. Dzięki konkursowi dzieci poznały budowę kapelusza, poszukiwały różnych sposobów wykonywania pracy przestrzennej z wykorzystaniem darów jesieni.

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu, które odbędzie się 23.11.2015 roku i trzymamy kciuki.