Kartka z kalendarza

Kontakt

07-201 Wyszków

ul. Stefana Batorego 6

Tel./Fax: (29) 742-82-19

Rok szkolny 2019/2020

Uczniowie ze Skuszewa na uroczystości Powitania Wyszkowskiego Pierwszaka

14 listopada uczniowie klasy pierwszej ze szkoły Skuszewie podobnie, jak wszystkie pierwszaki z Wyszkowa i okolic spotkali się w hali WOSiR z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim. Celem spotkania było powitanie uczniów rozpoczynających naukę w gronie samorządowej wspólnoty. Podczas uroczystości dzieciaki poznały symbole związane z Wyszkowem, tj. herb i sztandar gminy Wyszków.

Uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie

Co roku uczniowie ze szkoły w Skuszewie biorą udział w zajęciach proponowanych przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie. Tym razem wychowankowie Danuty Kupiec i Renaty Góralewskiej odwiedzili wyszkowską bibliotekę dwunastego listopada. Zajęcia pod tytułem ,,Etno zakątki – mieszkańcy Ameryki Północnej” w ciekawy sposób poprowadziła pani Kamila Wasilewska.

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada 2019 r. klasy IIIa, IIIb i IIa wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczysty apel upamiętniający 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z historii naszej Ojczyzny, śpiewali pieśni i recytowali wiersze patriotyczne. 

Święto Niepodległości w klasie Ia

Dnia 8 listopada 2019 roku uczniowie klasy I a gościli Państwa Sabinę i Andrzeja Olszak – dziadków naszej koleżanki Amelki Purzyckiej. Pretekstem tej wizyty była zbliżająca się 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Święto Niepodległości w Skuszewie

Dzień 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W naszej szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Uczniowie przygotowywali kotyliony, które z dumą prezentowali na swych galowych strojach. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

„Szkoła Pamięta”

30 października klasa VA wraz z wychowawczynią wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Tego dnia odwiedziliśmy kamienny pomnik znajdujący się w Rybienku Leśnym. Pomnik upamiętnia zamordowanych przez bolszewicką czerezwyczajkę w sierpniu 1920 roku. Pamięć poległych uczciliśmy modlitwą i zapaleniem zniczy. 

Lekcja z policją

28 października w szkole w Skuszewie miała miejsce lekcja, którą poprowadziła dzielnicowa Skuszewa  mł. asp. Ewa Wykowska – Pet.  Pani policjantka na spotkaniu z dziećmi omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się  dzieci po drogach na wsi i w mieście, przypomniała również, jak należy zachować się w przypadku nagabywania przez nieznajomych. Okazało się, że nasi wychowankowie posiadają dużą wiedzę na omawiane tematy, ale przestroga  z ust policji na pewno sprawi, że będą ostrożniejsi.

 

„SZKOŁA PAMIĘTA”

28 października 2019 roku uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

JESIENNA ZADUMA W SKUSZEWIE

 

GRÓB ŻOŁNIERZA NIEZNANEGO z 1939 r.

 

Jadąc od strony Wyszkowa drogą na Łochów po lewej stronie na wysokości Skuszewa za sztucznym jeziorem (kilkaset metrów za nim) znajdziemy grób żołnierza nieznanego z 1939 roku. Zbudowany jest z kamienia, metalowego krzyża oraz dwóch metalowych masztów z flagami. Miejsce to ma swój wyjątkowy urok i klimat.

 

 

„Szkoła Pamięta”

Dnia 25 października 2019r. uczniowie klasy IVa włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. W tym celuudaliśmy się na Pomnik znajdujący się w Rybienku Leśnym nad rzeką Bug,by tam poprzez prace porządkowe upamiętnić zamordowanie przez sowiecką czerezwyczajkę 17 sierpnia 1920 r. siedmiu Polaków.