Bajka edukacyjna

Do Szkoły Filialnej w Skuszewie dotarł „Smyk” Studio Artystyczne Teatr i Animacja z Białegostoku. Celem wizyty było wystawienie bajki edukacyjnej ,,Księżniczka Ania”. Bajka przybliżała problem zagrożeń w Internecie. Ukazywała dzieciom możliwość wyboru między wirtualnym światem, a rzeczywistością. Tytułowa bohaterka – Ania kocha życie, zabawy z przyjaciółmi. Jej życie zmienia się radykalnie w dniu dziewiątych urodzin, gdy dostaje komputer. Walczy z pokusami wirtualnego świata. Ania musi zdecydować co jest dla niej ważniejsze prawdziwe życie, czy fikcyjna rzeczywistość. Uczniowie żywiołowo reagowali na humorystyczne momenty przedstawienia, śmiali się, karcili główną bohaterkę, ostrzegali ją w sytuacjach zagrożenia. Przedstawienie było zabawne i bardzo pouczające.