Szkolny konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec”

Miesiąc temu został ogłoszony szkolny konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec”. W umysłach uczniów zaczęły pojawiać się różne pomysły na stworzenie wyjątkowego różańca. Liczyła się pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne i estetyka wykonania. Konkurs ten miał na celu rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz wyobraźni i pomysłowości dzieci i młodzieży...

Jury w składzie: p. Beata Paruszewska, p. Renata Owczarek oraz ks. Jarosław Balikowski miało nie lada zadanie z wytypowaniem tych najciekawszych, a było w czym wybierać – 67 prac. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali dnia 23 października, w którym to nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Został on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych i tak jury przyznało miejsca:

kategoria 0-III

miejsce IAlicja Walaszek kl. Ib

miejsce II  – Kacper Szymański  kl. IIa oraz Elena Haczewska kl. IIa

miejsce III   Natalia Lech kl. Ia oraz Kuba Chądziński kl.IIa

kategoriaIV-VIII

miejsce I Klaudia Karp kl. VIb

miejsce II  Gabriela Pobudkiewicz kl. Vb oraz Oliwia Łoś kl. VIb

miejsce IIIMaksymilian Rutka kl. VIb, Marcel Owczarek kl. VIa

Każdy uczestnik z rąk pana Dyrektora Pawła Delugi oprócz głównych nagród otrzymał dyplom i słodycz.

Kochani, bardzo dziękuję Wam za tak liczny udział w konkursie i mam nadzieję, że w następnym roku też tak chętnie weźmiecie w nim udział.

Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki”

s. Łucja z Fatimy

Aneta Palesa