WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

6 marca w Szkole Filialnej w Skuszewie odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski "W świecie rymów". Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności artystycznych na scenie oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród uczniów...

Organizatorem konkursu była pani Danuta Kupiec, która jest także opiekunem naszej biblioteki.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 19 uczestników z "zerówki" i klas I-III, którzy recytowali poezję J. Tuwima, J. Brzechwy, L. J. Kerna, D. Gellner i innych.
Komisja w składzie: K. Augustynik, D. Kupiec, R. Góralewska, M. Dryja oraz wolontariuszka M. Karp, oceniła występujących za dykcję, tempo, artyzm oraz znajomość tekstu, przyznając od 0 do 3 punktów za każde kryterium.
Najwięcej punktów i tym samym I miejsce zajęła Daria Oliasz z kl. I. Miejsce II jury przyznało Klaudii Karp z grupy "0", a III - Mateuszowi Skrzypkowi z kl. II. Dodatkowo jury przyznało jeszcze wyróżnienie dla Igora Durki z kl. II.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy - drobne upominki.
Zwyciężczyni konkursu będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Warszawska Syrenka" w MGBP w Wyszkowie.