WYCIECZKA ROWEROWA DO KAMEŃCZYKA

22 maja 2013 r. uczniowie klasy IIb gimnazjum, pod opieką p. Urszuli Pobudkiewicz, udali się na wycieczkę rowerową, którą zaplanowali w ramach projektu edukacyjnego.

Pogoda sprzyjała wyprawie, choć ostatnie burze dostarczyły dodatkowych atrakcji – uczniowie musieli przeprawiać się przez „wielką wodę”. Trasa prowadziła przez Skuszew, Kółko, Kamieńczyk, Fidest, Tumanek i Deskurów. Po drodze można było zobaczyć wiele ciekawych miejsc, m.in. Muzeum Etnograficzo–Historyczne w Kamieńczyku, Pomnik Flisaka, miejsce przeprawy promowej, tamy zbudowane przez bobry czy dęby będące pomnikami przyrody. Mimo, iż wszyscy wrócili z wyprawy bardzo zmęczeni to jednak zadowoleni i zgodnie twierdzili, że już jutro mogliby wybrać się na następną wycieczkę.