KONKURS CHEMICZNY

Mateusz Majewski – uczeń klasy drugiej Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie został laureatem Warszawskiego Konkursu Chemicznego „Atom i cząsteczka”...

Pierwszy etap konkursu odbył się w Zespole Szkół „Rybienko Leśne” Gimnazjum nr 3 dnia 6 maja 2013r. Test składał się z 20 pytań zamkniętych i 3 pytań otwartych. Zadania dotyczyły budowy atomu, praktycznego wykorzystania układu okresowego pierwiastków chemicznych, izotopów, zależności stechiometrycznych w reakcjach chemicznych oraz stężenia procentowego roztworu i rozpuszczalności. Aby przejść do II etapu należało uzyskać 75% punktów. Do II etapu zakwalifikował się Mateusz. II etap odbył się 25 maja 2013r. w Gimnazjum nr 102 w Warszawie. W etapie tym rywalizowało 122 uczniów z 36 szkół gimnazjalnych. Zakres materiału w II etapie został poszerzony o pojęcie mola, masy molowej i objętość molową. Były to zadania o podwyższonym stopniu trudności. Test składał się z dwóch części. I część to 15 pytań zamkniętych a II to 5 zadań otwartych. Do konkursu ucznia przygotowywała nauczycielka chemii – pani Marzena Romanowicz.

Mateuszowi gratulujemy!