WYCIECZKA W SZKOLE W SKUSZEWIE

11 lutego w godzinach porannych uczniowie wszystkich klas i oddziału przedszkolnego ze Szkoły Filialnej w Skuszewie wyruszyli na wycieczkę autokarową do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia w oparciu o książkę Carla Collodi „Pinokio”.

Spektakl był bardzo ciekawy. Aktorzy teatru „Rampa” świetnie odegrali swe role. Nie zabrakło scen tanecznych i pięknych utworów muzycznych. Atrakcją dla dzieci był bliski kontakt z aktorami, którzy poruszali się obok dzieci siedzących na widowni. Niektórych artystów dzieci znały ze szklanego ekranu.

Następnie „wesoły autobus” przewiózł uczestników wycieczki przez centralną część Warszawy i zatrzymał się przed manufakturą cukierków. Tutaj uczniowie obejrzeli pokaz produkcji cukierków owocowych. Wszyscy nie mogli doczekać się kiedy spróbują gotowych produktów. Degustacja wypadła pomyślnie, dlatego oprócz otrzymanych w prezencie cukierków i lizaków każdy dokupił sobie słodycze o ulubionym smaku, a wybór był bardzo trudny, gdyż różnorodność smaków była ogromna.

Około godziny szesnastej wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną. W autokarze dzieci dzieliły się wrażeniami z wyjazdu, a w powietrzu unosił się zapach zakupionych landrynek. Nad bezpieczeństwem wychowanków czuwały panie i niektóre mamy. Wycieczka była bardzo udana, a pomysłodawczynią była pani Renatka Góralewska.