UDANY POBYT W STOLICY

W ramach wdrażania uczniów do korzystania z dóbr kultury wychowawczynie klas pierwszych gimnazjum zorganizowały wycieczkę do Warszawy. Tym razem młodzież miała możliwość zwiedzania Centrum Nauki Kopernik.

Nie była to pierwsza wizyta niektórych uczniów w tym miejscu. Większość miała już okazję buszować po centrum podczas edukacji w szkole podstawowej. Jednak należy stwierdzić, że pojawiły się nowe prezentacje i ekspozycje. Każdy z uczestników mógł indywidualnie zwiedzać centrum. Po minach i zachowaniu młodzieży można było wywnioskować, że jest bardzo usatysfakcjonowana.

Ekspozycje i różnorodne stanowiska okazały się niezwykle interesujące. Na parterze dostępne były gry i zabawy interaktywne badające np. typ emocjonalny, wrażliwość na zapachy, spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, refleks, kojarzenie faktów itp. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się „kabina strachu”, platforma imitująca trzęsienie Ziemi. Oblegane było także stanowisko, na którym można było zrobić sobie zdjęcie i dokonać „obróbki”, czyli photoshopu. Na młodzieży wywarła wrażenie nietypowa scena teatralna, na której występowały roboty.

Po uczcie duchowej mieliśmy coś dla ciała – pobyt w KFC.

Następnie udaliśmy się do Sejmu. Byliśmy świadkami obrad dotyczących ochrony środowiska naturalnego i odpowiedniej eksploatacji jego zasobów. Zaprezentowano nam również wykład dotyczący historii sali sejmowej i funkcjonowania Sejmu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Wycieczkę z całą pewnością możemy zaliczyć do bardzo udanych.