WIOSENNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ NIE BYŁ SENNY ;-) O NIE!!!

19 marca 2014 r. w naszej niezwykłej szkole odbył się I Festiwal Piosenki Dziecięcej pod patronatem Burmistrza Wyszkowa Pana Grzegorza Nowosielskiego. Festiwalowi dodano przydomek Wiosenny, ponieważ w nadzwyczajny sposób wpisał się w rzeczywistość, inicjując wiosnę na kilka dni przed jej kalendarzowym początkiem...

W konkursie muzycznym uczestniczyli uczniowie z klas 0-III z terenu miasta i gminy Wyszków. Na występy przybyli utalentowani przedstawiciele 8 (sic!) szkół. Jak widać zainteresowanie imprezą, w której dzieci mają niepowtarzalną szansę zaprezentować  swoje możliwości artystyczne było wielkie.

Przeprowadzono przesłuchania w 2 kategoriach: dzieci najmłodsze czyli klasy 0-I oraz dzieci starsze – klasy II-III. Uczestnicy zachwycili publiczność oraz jury, które profesjonalnie i sprawiedliwie oceniło wykonawców. W zespole oceniającym znalazły się bowiem osoby spoza naszej szkoły, co gwarantowało bezstronność.

Członkowie jury to Artyści przez duże A:

Pani Barbara Gawrońska – profesor oświaty w stanie permanentnego wypoczynku – czyli emerytowana nauczycielka, która w swojej karierze pochyliła się nad około trzema tysiącami uczniów!

Pani Magdalena Kamińska – multiinstrumentalistka współpracująca z wieloma słynnymi teatrami – ostatnio z Teatrem Muzycznym ROMA! Pani Magdalena gra na oboju, rożku angielskim, instrumentach perkusyjnych, a także śpiewa, przygotowuje aranżacje muzyczne do przedstawień, uczy oraz wykonuje kreatywne muzyczne zabawki. Prawdziwy Człowiek Orkiestra!

Pan Zbigniew Zdunek – wieloletni Szef Rewii Dziecięcej SYLABA, aktywny nauczyciel muzyki. Obecnie realizuje się w wielu różnorodnych projektach artystycznych.

Pan Józef Bluszko – bardzo zasłużony w krzewieniu kultury muzycznej w lokalnym środowisku. Przez wiele lat prowadził zespół muzyczny, który uświetniał m. in. imprezy szkolne. Teraz robi karierę solową, pomagając w „dekoracji” instrumentalnej wielu imprez masowych.

Wielce szacowne GRONO oceniło bardzo wysoko poziom artystyczny Festiwalu i ustaliło ostateczny werdykt. Nagrody i wyróżnienia otrzymują najlepsi.

Oto laureaci festiwalu w kategorii dzieci młodszych:

I miejsce  Krzysztof Michalik z SP1 Wyszków. Zwycięzca przygotował się pod kierunkiem pp. Anny Grześkiewicz i Alicji Ampulskiej, fantastyczny utwór  pt. WIOSENNY ROCK.

II miejsce – Weronika Gałdys z SP OLSZANKA, którą przygotowały pp. Jolanta Król i Marta Kwaśny, utwór pt. MARCOWE ŻABY.

III miejscu - Oliwia Wojtaszek z SP2 Wyszków, którą przygotowała p. Bożena Wyrzykowska, piosenka pt. ZAGRAM DZIECIOM.

Szczególne wyróżnienie otrzymał zespół PIORUNYSP3 Wyszków za oryginalną interpretację dzieła pt. BAL WIOSNY, pod kierunkiem p. Katarzyny Czechowskiej.

W kategorii dzieci starszych I miejsce zajął zespół uczniów z SP Łosinno – Laura Przygodzka, Emilia Wiśniewska i Seweryn Jabłoński pod kierunkiem pp. Agnieszki Brylak, Danuty Kozłowskiej oraz Marty Kwaśny. Zespół brawurowo wykonał piosenkę pt. WITAJ WIOSNO.

II miejsce otrzymały uczennice z SP Rybno: Ewa Głowacka, Alicja Kuchta, Sandra Nowakowska, Ewelina Skoczeń i Weronika Skoczeń. Dziewczęta pod okiem p. Haliny Nowak przygotowały piosenkę pt. WIOSNO TĘSKNIMY.

III miejsce zdobyła Karolina Augustynik z SP Leszczydół Stary. Uczennica świetnie zinterpretowała piosenkę pt. MASZERUJE WIOSNA.

Pozostali artyści  zespoły i soliści zostali uhonorowani dyplomami za mistrzowski udział w tym muzycznym wydarzeniu.

Po przesłuchaniach konkursowych organizatorzy, czyli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej wspaniałej szkoły, zaskoczyli publiczność niezwykłym przedstawieniem. Na szkolnej scenie zebrali się wszyscy bez wyjątku i spontanicznie odegrano bajkę muzyczną o „szokującym” dziś tytule: WITAJ WIOSNO! ;-)

Energia i entuzjazm, radość i zachwyt… takie emocje i wrażenia odczuwali mali i duzi uczestnicy całej imprezy. Dzieci bez tremy śpiewały i tańczyły, co okazało się największym sukcesem! Wbrew kalendarzowej zimie i nieprzyjemnej aurze, wspólnymi siłami stworzyliśmy prawdziwe święto wiosny… dramatyczne i wyraziste prawie na miarę Strawińskiego. I nikt się nie spodziewał, że satysfakcja będzie taka wielka.

Pani dyrektor Alina Oleksiak, gdy zamykała Festiwal wyraziła nadzieję, że prezentacje muzyczne w Rybienku Leśnym staną się tradycją i za rok spotkamy się znowu!

Szczególne podziękowania należą się Inżynierowi Dźwięku  Pani Katarzynie Urbanowskiej oraz Inżynierowi Przestrzeni  Panu Lechowi Deptule.

Najszczęśliwsze nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej –

Elżbieta Delak, Beata Paruszewska, Ewa Zdunek, Katarzyna Czechowska