SPOTKANIE Z PROFESOREM NAŁĘCZEM

Dnia 20 marca 2014r. reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w ważnym wydarzeniu dla naszego miasta. Wyszkowski Związek Piłsudczyków wraz z Burmistrzem zaprosili do Wyszkowa profesora Tomasza Nałęcza, wybitnego historyka, doradcę prezydenta RP, wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. W Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się spotkanie z profesorem, który wygłosił krótki wykład na temat „Narodziny, walki i znaczenie Legionów Józefa Piłsudskiego”, w związku z obchodami 100-lecia powstania Legionów Polskich. To niezwykłe wydarzenie było dla wszystkich ważną lekcją historii, która na długo powinna zostać w naszych pamięciach.