WYCIECZKA W SZKOLE W SKUSZEWIE

26 maja uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie wzięli udział w wycieczce do dwóch bardzo tajemniczych miejsc. Pierwszym był Dwór Jabłonowiec ze Szkołą Magii i Czarodziejstwa, a drugim Farma Iluzji.
W Szkole Magii przywitała wszystkich Czarownica Dominika. Na początek przyjęła każde dziecko w poczet uczniów szkoły wkładając mu na głowę kapelusz czarodzieja i przydzielając do Drużyny Kruka bądź Sowy, a następnie oprowadziła po tajemniczych pomieszczeniach szkoły.

Uczniowie poznali magiczne postacie (Jana Twardowskiego, czarownice, alchemików, rusałki, magów), zostawili swój cień na ścianie, odbyli lekcję lotu na miotle, wywróżyli sobie przyszłość i wzięli udział w lekcji magii w Komnacie Alchemii. Nie zabrakło też zabawy na wielkich dmuchańcach. Następnie wszyscy udali się na Farmę Iluzji. Tam między innymi wzięli udział w Lekcji Iluzji, podczas której zobaczyli magiczną skarbonkę i znikający atrament. Potem zwiedzili Muzeum Iluzji oglądając hologramy, sztuczki optyczne i przeglądając się w krzywych zwierciadłach. Zobaczyli też Lewitujący Kran i Meble Olbrzyma, bawili się lewitującymi piłeczkami i poszukiwali przygód w Wiklinowym Labiryncie.

Największą atrakcją było zwiedzanie Latającej Chaty Tajemnic, w której nikt, oprócz pani przewodnik, nie był w stanie utrzymać równowagi i przejście Tunelem Zapomnienia.
Dzieci wyposażone w pamiątkowe gadżety i pełne wrażeń wróciły około godziny 19:00 do domu.