JAK UCZCILIŚMY 25. ROCZNICĘ WOLNEJ POLSKI?

Dziewiątego czerwca odbył się konkurs recytatorski, którego celem było uczczenie 25. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów. Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Małgorzata Chibowska – nauczycielka języka polskiego oraz Renata Owczarek – nauczycielka historii. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas drugich.

Polonistka dokonała wyboru utworów literackich. Były wśród nich wiersze Czesława Miłosza, Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Cypriana Kamila Norwida. Przy wyborze zwycięzców kierowano się szeregiem kryteriów – dobrą dykcją, zrozumieniem tematyki, stworzeniem nastroju, postawą uczniów. Wyłonienie nagrodzonych nie było trudne. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy II A – Maciej Kopytowski, który wstrząsnął swoją interpretacją trudnego wiersza Juliana Tuwima „Do prostego człowieka”. Bartłomiej Ciok – uczeń klasy II B z kolei pięknie wyrecytował wiersz Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”, wykazując się zrozumieniem tematyki utworu i stworzeniem odpowiedniego nastroju. Bartłomiej został nagrodzony II miejscem. Trzeci laur dostał się w ręce Bartosza Kukwy – ucznia klasy II B, który zaprezentował „Balladę Mazowiecką”.

Cieszymy się, że możemy liczyć na młodzież naszego gimnazjum. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Uśmiech