KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT „REGIONALNY PROGRAM STYPENDIALNY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH” W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

12 czerwca 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyła się Konferencja Podsumowująca Wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Województwie Mazowieckim. Podczas spotkania wybitnie uzdolnieni stypendyści projektu „Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych” w roku szkolnym 2013/2014, mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych projektów edukacyjnych realizowanych w ramach Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia.

Mateusz Majewski uczeń Zespołu Szkół ,,Rybienko Leśne” Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie zaprezentował projekt ,,Jak stworzyć grę edukacyjną” jako jeden spośród 422 stypendystów, którzy wzięli udział w programie. Jego praca została doceniona wraz z pięcioma innymi, które uznano za najciekawsze.

W ramach projektu uczeń stworzył dwie gry – planszową dotyczącą budowy związków chemicznych ,,Karciany Chemik” oraz komputerową ,,Gra w pola” rozwijającą umiejętności matematyczne. Podczas uroczystości Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wręczył listy gratulacyjne wyróżnionym stypendystom oraz ich nauczycielom-opiekunom.