KONKURSY W SZKOLE W SKUSZEWIE

Tuż przed „ostatnim dzwonkiem” w roku szkolnym 2013/2014 w Szkole Filialnej w Skuszewie zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy to Konkurs na Szkolnego Mistrza Ortografii zorganizowany przez panią Danutę Kupiec. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy II i III, którzy uczęszczali na pozalekcyjne zajęcia ortograficzne. Na zajęciach poznawali zasady ortografii i uczyli się poprawnej pisowni. Okazało się, że najwięcej wiadomości i umiejętności przyswoiła Julia Piechocińska i to ona otrzymała tytuł mistrza. Drugi konkurs to Konkurs czytelniczy na najładniejszy „Lekturniczek”. Do konkursu przystąpiły dzieci z klasy II i III. Przez cały rok, chętni do dodatkowej pracy uczniowie, w zeszytach – Lekturniczkach – dokonywały wpisów na temat przeczytanych książek oraz rysowały ilustracje.
Komisja powołana przez panią Renatę Góralewską, która była organizatorem tego konkursu, najwyżej oceniła Lekturniczek Darii Oliasz z klasy II. Wyróżnienia przyznano: Paulinie Wysockiej z klasy III, Igorowi Durka z klasy III i Mateuszowi Skrzypkowi również z klasy III.
Laureatki konkursów zostały nagrodzone książkami i dyplomami. Dyplomy otrzymali również wszyscy uczestnicy konkursu czytelniczego.