WYCIECZKA W SZKOLE W SKUSZEWIE

Dnia 6 listopada dzieci i nauczyciele ze Szkoły Filialnej w Skuszewie zebrali się przed szkołą, aby wyruszyć na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem, zorganizowanej przez panią Danutę Kupiec wycieczki, była wizyta w bardzo nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Fryderyka Chopina.

Młodsze dzieci wzięły tam udział w lekcji zatytułowanej „Zaczarowany fortepian”, na której w magiczny sposób grały na fortepianie, uczyły się piosenki związanej z tematem zajęć, grały na instrumentach perkusyjnych, a nasza pani kierownik wcieliła się w rolę dyrygenta.

Starsi uczniowie poznali miejsca podróży naszego sławnego kompozytora i wiele ciekawostek z jego życia prywatnego biorąc udział w lekcji „Podróże Fryderyka Chopina”.

Po bardzo pouczającej wizycie w muzeum przyszła kolej na drugi punkt programu wycieczki, czyli zabawę w „Eldorado”. Dzieci wspaniale i bezpiecznie spędziły czas bawiąc się w konstrukcji stylizowanej na statek piracki (z ogromnym labiryntem ze zjeżdżalniami, przeciskaczami, mostkami, basenami z piłeczkami i torem przeszkód), jeżdżąc samochodzikami lub skacząc na trampolinie. Po wyczerpującej zabawie pokrzepiły się soczkami i kawałkiem pizzy.

Uczniowie zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do domu około godziny 16:00.