DZIECI ZE SKUSZEWA W BIBLIOTECE

Dnia 5 grudnia dzieci klas 0-III ze Szkoły Filialnej w Skuszewie odwiedziły Miejsko-Gminną  Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Hocki – klocki”, na której bliżej poznały postać Pinokia. Dowiedziały się, dlaczego nie powinny kłamać, i że powinny rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia.

„Mali czytelnicy” zostali też oprowadzeni po wszystkich pomieszczeniach biblioteki. Zobaczyły ogromne zbiory książek, w których ukryta jest mądrość i wiedza. Wystarczy sięgnąć po książkę, aby przenieść się w inny świat, np. bajek. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać i jak dbać o książki. Po wizycie w bibliotece wszyscy wybrali się jeszcze na krótki spacer przez park, który tego dnia osnuty był jesienną mgłą.