Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny

14 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Wyszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny dla klas 0-III pt. JULIAN TUWIM W SŁOWACH I OBRAZACH...

Jeszcze słówko o JURY KONKURSU. Zaprosiliśmy osoby spoza naszej szkoły, byli to fachowcy w swoich dziedzinach. Pan Kazimierz Zawisza - emerytowany nauczyciel-metodyk techniki. Pani Irena Filipowicz „główny plastyk miasta” to Komisja Plastyczna.

Pani Natalia Kłobukowska - przedstawicielka Biblioteki Miejskiej, pani Barbara Gawrońska - emerytowana nauczycielka, pani Aneta Kacprzyńska - dziennikarka z Głosu Wyszkowa to Komisja Recytatorska.

Serdecznie dziękujemy za pracę i uczciwe werdykty.

Nagrody ufundował Burmistrz Miasta pan Grzegorz Nowosielski.

Wszystkim wykonawcom, opiekunom i organizatorom DZIĘKUJEMY i zapraszamy do RYBIENKA za rok!

Zainteresowanie szkół było ogromne - na turniej zgłosiło się 11 szkół! Uczniowie - mali artyści byli znakomicie przygotowani do recytacji. Interpretacje wierszy budziły wielki zachwyt widowni, niejednokrotnie imponowały biegłą znajomością bardzo długich utworów, jak również wyrazistą interpretacją... Po konkursie sny, w których Grześ z workiem piasku, jadąc przez wieś Lokomotywą, aby wrzucić list do skrzynki, nawiedziły całą publiczność.

W trakcie przesłuchań odbywał się konkurs plastyczny. Uczniowie mieli zadanie: plastycznie, za pomocą różnych technik i środków przedstawić ilustrację inspirowaną utworem Tuwima. Abstrakcyjne dzieła „artystów-malarzy” dały odbiorcom wiele wyzwań do interpretacji skojarzeń... Dzieci - to mistrzowie świata w zaskakiwaniu i odkrywają często dorosłym świat na nowo.

Specjalne podziękowania dla jury!