XIII GMINNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

Dnia 15 kwietnia 2015 r. Pioruny z klasy IIa – Julia Stadnik, Ania Wyszyńska i Bruno Stachowicz wzięły udział w XIII Gminnym Konkursie Literacko- Plastycznym „Zwierzęta bohaterami książek”. Uczniowie mieli przeczytać następujące lektury: A. Grabowski „Puc Bursztyn i goście”, A. Grabowski „Czarna owieczka”, H. Ch. Andersen „Brzydkie kaczątko” oraz A. i Cz. Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”. Z powyższego wynika, że książek całkiem sporo i były pozycje nie byle jakie. Cała klasa druga czytała z zapałem, dzieci dyskutowały, wysnuwały wnioski, wymieniały poglądy, wyszukiwały ewentualne morały… Można stwierdzić, że ostatnie tygodnie były dla Piorunów wielkimi biesiadami czytelniczymi. A dla Juleczki Stadnik XIII Konkurs był bardzooooo szczęśliwy – zdobyła I miejsce za portret Metki – czarnej owieczki, która została wychowana przez psa (na obrazku, psie cechy owieczki widać bardzo wyraźnie ;))
Jestem dumna z moich wspaniałych uczniów!

Szczęśliwa Wychowawczyni – Katarzyna A. Czechowska