ZACZAROWANY ŚWIAT CHEMII...

Dnia 17 kwietnia 2015r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. ,,Zaczarowany świat chemii”. Był to pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych, czyli: otrzymywanie tlenu i jego identyfikacja, spalanie żelaza w tlenie, zegar jodowy, atrament sympatyczny, błękitna butelka i kryształowy kameleon. Na prezentację projektu zaprosiliśmy najmłodszych uczniów naszej szkoły czyli klasę ,,0” wraz z wychowawczynią Panią Renatą Furtacz. Po pokazie doświadczeń do ich wykonywania włączyła się publiczność. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i chęcią przeprowadzali ciekawe eksperymenty pod opieką starszych kolegów. Dzieci zaobserwowały towarzyszące doświadczeniom efekty: zapalenie się tlącego się łuczywa, ,,zimne ognie”, zmiana barw. Pokazy wszystkim się bardzo podobały. Projekt wykonali: Łukasz Turek i Daniel Gołębiewski (kl. IIIA), Dawid Markowski i Dawid Suchenek (kl. IIA) pod kierunkiem pani Marzeny Romanowicz.