PRZEGLĄD POLSKIEJ PIOSENKI ROZRYWKOWEJ - POP MUSIC

Na dzień 15 maja przypada Święto Polskiej Muzyki, dlatego też w przeddzień tego święta zorganizowano po raz pierwszy w naszej szkole Przegląd Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Pomysłodawczyniami i organizatorkami są pani Dorota Mróz i pani Katarzyna Urbanowska. Tegorocznym hasłem przewodnim imprezy była muzyka POP. Główną ideą przeglądu jest rozpowszechnianie i kształtowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie talentów wokalnych i estradowych oraz doświadczanie współzawodnictwa.

Przegląd przebiegał w dwóch częściach. Część pierwsza konkursowa, w której uczestnicy zaprezentowali wybrane i przygotowane przez siebie piosenki. Część druga – wyłonienie zwycięzców, wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców oraz koncert laureatów.

Założeniem festiwalu jest konkurs w dwóch kategoriach:

1) Klasy IV-VI szkoły podstawowej:

- soliści,

- grupy

2) Klasy I-III gimnazjum:

- soliści,

- grupy.

Niestety z powodu zbyt małej ilości zgłoszeń uczniów gimnazjum, konkurs odbył się tylko w kategorii szkoła podstawowa. Poza konkursem dziewczęta z gimnazjum Nela Gołębiewska i Aleksandra Wróbel wystąpiły w koncercie laureatów.

Jury w składzie: pani wicedyrektor Iwona Osowiecka, pani Agnieszka Michalik, pani Aneta Palesa oraz pani Dorota Mróz oceniało występy według kryteriów:

- dobór repertuaru,

- czystość intonacji,

- muzykalność i poczucie rytmu,

- interpretacja wokalna utworu,

- ogólny wyraz artystyczny wykonawcy.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką odwagą, talentem wokalnym oraz samodzielnością przy doborze repertuaru i przygotowaniu do występu. Każdy wokalista zaprezentował się świetnie, dlatego jury miało naprawdę trudne zadanie.

W wyniku burzliwych obrad wyłoniono zwycięzców:

W kategorii soliści

I miejsce – Aleksandra Solmińska,

II miejsce – Bartłomiej Gołębiewski,

III miejsce – Katarzyna Gołębiewska.

W kategorii grupy

I miejsce – Julia Oliasz oraz Magdalena i Monika Koczara;

II miejsce – zespół Music Pop Stars w składzie: Maria Kłos, Alicja Kocięcka i Gabriela Rozenek;

III miejsce – zespół Niepokonani w składzie: Julia Godlewska i Kacper Kowalewski.

Muzyczna impreza wszystkim się podobała, dostarczyła dużo wrażeń i emocji. Czekamy z niecierpliwością na drugą edycję  Uśmiech