DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE W SKUSZEWIE

1 czerwca uczniowie i nauczyciele Szkoły Filialnej w Skuszewie wybrali się na wycieczkę do Kamieńczyka. Na miejscu zwiedzili Muzeum Etnograficzno-Historyczne założone przez pana Henryka Słowikowskiego i wysłuchali jego bardzo ciekawej opowieści o życiu dawnych mieszkańców Kamieńczyka i okolic. Następnie ksiądz Łukasz Krawczyk zaprowadził dzieci do Domu Pamięci Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i opowiedział krótko historię jego życia. Uczniowie dowiedzieli się na przykład, że rodzice kardynała mieli rodziny w Skuszewie. W jednym z pomieszczeń domu przygotowana została wystawa prac plastycznych poświęconych kardynałowi. Niektórzy uczniowie, ze zdumieniem, odkryli tam także swoje prace - portrety kardynała, które wykonali na konkurs przeprowadzony przez księdza Łukasza.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer nad Bug i podziwianie piękna przyrody oraz zabawy na placu zabaw i boisku. W tym czasie pani kierownik Krystyna Augustynik i ksiądz przygotowali dla uczniów niespodzianki. Pierwszą niespodzianką było ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy portret Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i wręczenie nagród zwycięzcom. Zwyciężczyniami konkursu zostały trzy dziewczynki z klasy I: Oliwia Łoś, Klaudia Karp i Karolina Sawera. Drugą niespodzianką były lody, a trzecia niespodzianka czekała na dzieci w szkole - karty do gry dla każdego, podarowane przez tatę Oliwki Łoś.
    Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.