DZIEŃ RODZINY PRZEDSZKOLAKÓW ZE SKUSZEWA

Dnia 8 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Skuszewie obchodziły wraz ze swoimi mamusiami i tatusiami Dzień Rodziny. Dzieciaczki, pod kierunkiem pani wychowawczyni Krystyny Augustynik, przygotowały dla swoich ukochanych rodziców kilkuczęściowy program artystyczny. W pierwszej części programu mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki o swoich mamach i tatusiach. Zaśpiewali też i odtańczyli z zaangażowaniem krakowiaka. Na drugą część programu złożyły się piosenki i wiersze, których dzieci nauczyły się podczas zajęć edukacyjnych w „Zerówce”. Trzecia część to odśpiewanie rodzicom gromkiego Sto lat oraz wręczenie niespodzianek. Mamy zostały obdarowane kwiatami, a tatusiowie pudełeczkami z niespodzianką.

Po występach przyszedł czas na poczęstunek oraz zabawy, konkursy i rozmowy. Mamy stanęły przed nie lada wyzwaniem – musiały rozpoznać się na portretach narysowanych przez przez syna lub córkę. Można było też wykazać się umiejętnością liczenia monet „w ciemno czy poukładać puzzle na czas. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.
Dzieci i rodzice bawili się bardzo dobrze. Występy swoich pociech mamy i tatusiowie uwiecznili w postaci filmów i zdjęć, które z pewnością trafią do rodzinnych albumów.