WYCIECZKA DO STEGNY GDAŃSKIEJ

Dobry humor, słońce i przyjaciele wokół są gwarancją mile spędzonego czasu. Właśnie tym mogą pochwalić się uczniowie z klas III i II SP, którzy razem z kolegami i koleżankami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyli w dniach 9-11 czerwca wycieczkę nad Bałtyk. Zamieszkaliśmy w pięknie położonym – tuż przy wydmie – pensjonacie „Ogrodnik” w Stegnie Gdańskiej skąd już tylko wąziutki pas zieleni oddzielał nas od morza. Przez cały pobyt mogliśmy słuchać jego kojącego szumu. W Krynicy Morskiej odwiedziliśmy latarnię morską z 1951 r. z pięknym widokiem na Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską. Zaskoczyły nas eksponaty służące rybakom zgromadzone w Muzeum Rybołówstwa w Kątach Rybackich. Niesamowitą lekcję przyrody odbyliśmy w Muzeum Bursztynu gdzie przewodnik odkrył przed nami tajemnice powstawania, wydobycia i handlu bursztynem. Za dobre odpowiedzi na pytania przewodnika otrzymaliśmy w prezencie kilka bursztynów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy miejsce triumfu Polaków w 1410r. – pola Grunwaldu.

Cieszymy się bardzo, że skorzystaliśmy z zaproszenia kolegów z OSW, zwłaszcza, że niektórzy z nas widzieli Morze Bałtyckie po raz pierwszy. Każdy dzień nad morzem, wspólne śpiewanie, zabawy, dowcipy i grillowanie to sposób na zdrowie, uśmiech i piękne wspomnienia.

Uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami:

Beatą Paruszewską, Elżbietą  Delak, Joanną Skaryszewską