SPOTKANIE Z MARYNARZEM

15 czerwca 2015r. klasy: Ia, Ib, IIIa uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu.

O tym, że statki mogą być pasażerskie i tankowce, że nawigacja przydaje się nie tylko w samochodzie i o wielu innych rzeczach opowiadał naszym uczniom gość specjalny Pan Adrian Nowosielski, tata Olka z Ia.

Pan Adrian jest pierwszym oficerem na statku EDiscovery pływającym na Morzu Południowochińskim. Zadaniem tego statku jest obsługa platformy wiertniczej.

Nasz gość opowiadał o swojej pracy i podróżach. Płynął między innymi z zatoki Meksykańskiej do Ekwadoru, z Malezji do Stanów Zjednoczonych. Nie są mu obce wody wszystkich oceanów i mórz.

Pokazał nam zdjęcia i film z miejsc, które odwiedził podczas rejsów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, na które odpowiadał Pan Adrian.

Spotkanie zakończyło się sesją fotograficzną. W następnym roku szkolnym umówiliśmy się na kolejne spotkanie i wędrówkę po morzach i oceanach.  Ahoj!