"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" W SKUSZEWIE

Tuż przed wakacjami, 24 czerwca, jak co roku, uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie wzięli udział w programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, którego koordynatorem w naszej szkole jest pani Renata Góralewska. Dzieci najpierw obejrzały film instruktażowy, na którym Doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób uczył je, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie poznali także tzw. łańcuch przeżycia i odpowiadali na pytania sprawdzające, które zadawała im pani Renatka. Następnie dzieci, pod czujnym okiem pani koordynator, ćwiczyli wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy: zapewnienie sobie i osobie poszkodowanej bezpieczeństwa, sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, układanie w pozycji bocznej ustalonej, wykonywanie oddechów ratowniczych i ucisków klatki piersiowej na fantomach. Dzieci wykazały podczas szkolenia duże zainteresowanie tematem i aktywnie włączały się w wykonywanie ćwiczeń praktycznych.