ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SKUSZEWIE

W Szkole Filialnej w Skuszewie zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęło się o godz. 9:00. Pani kierownik Krystyna Augustynik powitała przybyłych gości: radnego i sołtysa wsi Skuszew pana Wojciecha Rojka oraz wychowawcę świetlicy środowiskowej panią Barbarę Kalisz, rodziców, pracowników szkoły i oczywiście dzieci. Następnie podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę, podsumowała roczną  pracę uczniów i odczytała nazwiska laureatów konkursów.

Z rąk przedstawicielki rady rodziców nagrody książkowe otrzymali przodownicy nauki.

Z klasy I: Weronika Dzięcioł, Klaudia Karp, Oliwia Łoś, Karolina Sawera i Oliwier Gołębiewski.

Z klasy II: Dominika Suchenek i Kacper Wiński.

Z klasy III: Amanda Bala, Patrycja Korc, Daria Oliasz i Łukasz Karp.

Ponadto dyplom za wzorowe wypełnianie obowiązków szkolnych oraz za wysoką kulturę osobistą otrzymała Patrycja Markowska z klasy I.

Panie: Bożena Borkowska, Beata Karp, Bernadetta Oliasz i Joanna Rudnik otrzymały pisemne podziękowania za działania na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej po raz ostatni na naszej scenie, przed całą społecznością szkolną, wystąpiła klasa trzecia, która po wakacjach rozpocznie naukę w szkole w Rybienku Leśnym. Trzecioklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Danuty Kupiec przedstawili efektowny program artystyczny z udziałem Zeusa, Apolla i jego muz. W przedstawieniu nie zabrakło wierszy, piosenek, tańca oraz wskazówek na bezpieczne wakacje. Jedna z uczennic w imieniu swych rówieśników złożyła podziękowanie i pożegnała szkołę dodając: ,,nikt nam przecież nie zabroni wrócić tutaj wspomnieniami.

Następnie, padło wiele ciepłych i wzruszających słów ze strony rodziców, których dzieci ukończyły edukację w Skuszewie.
Na zakończenie wszyscy uczniowie odebrali od swoich pań świadectwa, a maluchy dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego i udali się na zasłużony odpoczynek. Tylko klasa trzecia została trochę dłużej, aby skosztować słodkości i tortu  przygotowanego przez rodziców.