RELACJE STYPENDYSTY

Nazywam się Bartek Kostrzewa. Jestem uczniem IB klasy Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie. W roku 2014/2015 brałem udział w projekcie: Regionalny  program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionychOd zawsze interesowałem się naukami ścisłymi, takimi jak informatyka czy matematyka. Temat projektu, „Gry dydaktyczne jednym ze sposobów na ciekawsze lekcje matematyki”, jest wynikiem połączenia ich z moimi dziecięcymi marzeniami i ciekawością. Uwielbiałem bowiem grać w różnego rodzaju gry i zawsze intrygowało mnie, jak one powstają. Te zainteresowania przydają mi się także na co dzień, w życiu szkolnym. Niepodważalnym dowodem tego są moje wyniki w nauce.

Kiedy zgłaszałem się do projektu stypendialnego, zastanawiałem się, co mógłbym kupić za otrzymane pieniądze. Zdecydowałem więc, że, oprócz materiałów niezbędnych do stworzenia gier, zamówię także literaturę fachową. Jako że, mój projekt jest częściowo związany z informatyką, na liście zakupów nie mogło zabraknąć komputera. Jego konfiguracja została starannie dobrana, tak, żeby dawał mi najwyższe możliwości.

W ramach pracy nad projektem, ustaliłem, że stworzę dwie gry – planszową i komputerową. Gry zaprezentowałem na lekcjach matematyki w mojej klasie.

Zwieńczenie projektu jest bardzo dobrym momentem na refleksje. Czy stypendium pomogło mi nabyć nowe umiejętności? Uważam, że jak najbardziej tak. Oprócz tego, że miałem okazję zrobić dwie gry, przećwiczyłem też tak potrzebne umiejętności opracowywania czytelnych instrukcji i dobór pomysłów. W trakcie tworzenia projektu niezbędne były też zdolności wyszukiwania  materiałów oraz zdobywania sojuszników do realizacji projektu. Te umiejętności na pewno przydadzą mi się w życiu.