ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Dnia 29 czerwca 2015 r. mieliśmy zaszczyt być gospodarzami gminnego zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Wymagało to wiele pracy i przygotowań całej społeczności szkolnej.

W oficjalnej części uroczystości były przemówienia, nagrody i wyróżnienia dla uczniów za bardzo wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe, podziękowania dla nauczycieli. Pani dyrektor Alina Oleksiak zaangażowała nasze władze do wręczania nagród najlepszym w gminie. Ta część uroczystości przebiegła szybko i sprawnie.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum wraz z wychowawcami: Dominiką Dominowską-Michalik, Joanną Wójcik, Marzeną Romanowicz, Izabelą Składanek, Renatą Owczarek oraz Dorotą Mróz i Katarzyną Urbanowską. Sprawiła ona wszystkim zebranym ogromną niespodziankę i zaskoczyła swoją treścią oraz talentem dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Przedstawienie było podróżą w czasie, która pokazała edukację w czasach prehistorycznych, w przyszłości oraz w teraźniejszości. Było dużo muzyki i pantomimy. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, taneczne, wokalne, gry na instrumentach. Po raz pierwszy publicznie zaprezentował się zespół muzyczny z naszej szkoły, którego wykonanie fragmentu utworu Final Countdown (Europe) zrobił ogromne wrażenie na publiczności. Było dużo śmiechu, zabawnych sytuacji, wzruszeń i wielkich braw.

Na finał uroczystości uczniowie klas VI SP i III GIM zaśpiewali: Zetknął nas los, a może przypadek, przypadek. Najlepsze jest wciąż to, co nieznane, co nieznane… Piosenka ta zakończyła kolejny etap w życiu uczniów…