Rozpoczęcie roku w szkole w Skuszewie

1 września  uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Filialnej w Skuszewie udali się do miejscowej kaplicy, aby uroczystą mszą świętą rozpocząć nowy rok szkolny. Mszę celebrował ks. Łukasz Krawczyk –  nauczyciel religii w naszej szkole. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie pani kierownik Krystyna Augustynik w pierwszych słowach powitała zebranych rodziców, nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości: panią Barbarę Kalisz –  wychowawcę Świetlicy Środowiskowej w Skuszewie oraz księdza proboszcza parafii Kamieńczyk – ks. Kazimierza Klepackiego. Przypomniała także przybyłym o wydarzeniach, które miały miejsce dokładnie 76 lat temu wybuch II wojny światowej. Następnie przedstawiła dzieciom i ich rodzicom wychowawców klas.

Wychowawcą oddziału przedszkolnego będzie pani Krystyna Augustynik. Uczniami klasy I zaopiekuje się pani Danuta Kupiec, wychowawcą klasy II pozostaje pani Renata Góralewska, a klasy III pani Monika Dryja. Język angielski wszystkie dzieci poznawać będą dzięki pani Agnieszce Twardo, a naukę religii poprowadzi ksiądz Łukasz. Pani Dorota Wójcicka prowadzić będzie zajęcia logopedyczne. W tym roku szkolnym dzieci będą mogły uczestniczyć też w zajęciach świetlicowych, artystycznych, matematycznych, ortograficznych oraz literackich. Na zakończenie pani kierownik życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.
Wszystkim uczniom życzymy energii i zapału w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu swoich pasji, rodzicom  licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami dzieci, a nauczycielom satysfakcji i spełnienia zawodowego.