Spotkanie z policjantami w szkole w Skuszewie

Rozpoczął się rok szkolny, ulicami i drogami zmierzają do swych szkół uczniowie. W Szkole Filialnej w Skuszewie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły zostały omówione na zajęciach z wychowawcami, a ponadto zorganizowane zostało spotkanie z policją. 14 września do naszej szkoły przybyli: st. sierż. Marta Gerlicka i asp. szt. Mirosław Szydlik.

Pracownicy Komendy Policji w Wyszkowie przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat charakteru pracy policjantów i, przede wszystkim, omówili zasady poruszania się po drogach i przechodzenia przez ulicę z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Policjanci zwrócili również uwagę, jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa jest zapinanie pasów i korzystanie z fotelików lub siedzisk dla dzieci w czasie jazdy samochodem oraz noszenie elementów odblaskowych.
Dzieci wykazały się aktywnością podczas spotkania (nawet te najmłodsze) i w nagrodę wszyscy otrzymali kolorowe znaczki odblaskowe.  Potem udaliśmy się na ulicę, aby pod profesjonalnym okiem policji przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie spotkania  nasi goście umożliwili dzieciakom  obejrzenie wyposażenia  radiowozu. Dzieci i nauczyciele podziękowali za bardzo pouczającą lekcję.