Wycieczka do Warszawy

21 października dzieci i nauczyciele ze Szkoły Filialnej w Skuszewie wyruszyli na wycieczkę autokarową, którą zorganizowała pani Monika Dryja. Pierwszym punktem programu były warsztaty edukacyjne „Przecinek i Kropka”, prowadzone pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez sieć sklepów Empik. My odwiedziliśmy sklep przy ul. Nowy Świat. Podczas zajęć dzieci poznały historię alfabetu, pisma i druku, a także proces powstawania książek.

Na zajęciach uczniowie nie raz zaskoczyli panią animatorkę swoją wiedzą, udzielając odpowiedzi na bardzo trudne pytania (np. o hieroglify). Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało niespodzianki. Były nimi: książka pt. „Książki są fajne i kropka” oraz dyplom za przeżycie fantastycznej i odkrywczej wyprawy do świata książek, za poznanie świata pełnego magii i piękna.

Po ciekawej przygodzie w świecie książek uczestnicy wycieczki udali się do teatru Baj na przedstawienie pt. „Emil z Lönnenbergii”. Tam z wielkim przejęciem, czasem w skupieniu i zadumie, a najczęściej wybuchając gromkim śmiechem śledzili przygody pewnego urwisa ze Szwecji. A było ich niemało, ponieważ chłopiec miał wyjątkowe zdolności do wymyślania różnych psot i figli. Miejmy nadzieję, że niektóre pomysły Emila nie zostaną zrealizowane w rzeczywistości.

Na koniec udaliśmy się na plac marszałka Józefa Piłsudskiego, aby przy Grobie Nieznanego Żołnierza oddać hołd poległym za Ojczyznę. Szkoda, że z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych musieliśmy dość szybko opuścić to miejsce. Tylko chwilkę spędziliśmy też w Ogrodzie Saskim pełnym pięknych jesiennych barw.