Zwiedzanie Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle

Dnia 22 października uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle. Na terenie Puszczy Zielonej dzieci zwiedziły dawną wiejską zagrodę. Miały okazję zobaczyć warunki w jakich mieszkali Kurpie, jakimi narzędziami pracy posługiwali się na co dzień. Widziały spichlerz (specjalne pomieszczenie przeznaczone do gromadzenia zboża i mąki). Nasi Milusińscy brali też udział w lepieniu byśków. Lekcję pokazową przedstawiła im paniw stroju kurpiowskim. Zakończeniem wycieczki było ognisko integracyjne z kiełbaskami, a na deser otrzymaliśmy od gospodarzy drożdżowy placek i ciepłą herbatę. Ostatnim punktem naszej wyprawy były zakupy w sklepiku z regionalnymi upominkami. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.