Klasa III znów z Guliwerem :)

Pioruny i Teatr Lalek Guliwer to wspaniała mieszanka możliwości, fantastycznej zabawy i odczuwania teatru... W ostatnich dniach uczniowie mieli szansę uczestniczyć w kreowaniu teatru. Zajęcia z projektu „Trzy po trzy” okazały się wartościowymi warsztatami teatralnymi, w których dzieci, podczas szalonej zabawy poznały tajniki teatru. Świetnie się stało, że tym razem to TEATR przyjechał do nas, a sytuacja idealna, gdzie cała obsada aktorska, była skoncentrowana tylko na Piorunach, była tak niezwykła, że aż trudno uwierzyć.

Dnia 30 października dzieci obejrzały sztukę w formie teatru cieni pt „Jak działa odkurzacz”, potem pod okiem aktorów same stworzyły własne kreacje aktorskie. Zajęcia były genialne, etiudy porywające, a Piorunki w siódmym niebie!
Następnie, 3 listopada również spotkaliśmy się z Teatrem Lalek Guliwer, tym razem uczniowie obejrzeli „Polietylen”... i znów wszyscy bardzo to przeżyliśmy.

Takie uczestnictwo w żywym teatrze i edukacja pod okiem profesjonalistów musi niesamowicie oddziaływać na młode i niezwykle chłonne umysły dzieci. Sądzę, że na efekty nie będziemy długo czekać, bo już teraz widać jak wielką potrzebę ekspresji i tworzenia mają dzieci. A dzięki takim zajęciom Pioruny znają środki do kreatywnego i artystycznego sposobu wrażania swoich emocji.

Poza tym, a może PRZEDE WSZYSTKIM przygoda na scenie i kontakt z prawdziwymi AKTORAMI, którzy „pochylają się” nad małą grupą dzieci, gdzie nikt nie ginie w tłumie, to prawdziwy zaszczyt!

Dlatego DZIĘKUJEMY Akademii, Unii Europejskiej, Ośrodkowi Kultury HUTNIK, Pioruńskim Rodzicom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i przede wszystkim Teatrowi Lalek GULIWER!

Z ostatniej chwili: Teatr Lalek Guliwer zamieścił na swojej stronie zdjęcia Marty Ankiersztejn zrobione podczas wizyty Teatru Guliwer w Wyszkowie z etiudą Tomasza Kowola „Jak działa odkurzacz”. Czujemy się zaszczyceni i bardzo szczęśliwi.

Tuba Wyszkowa też napisała o tym wydarzeniu kilka słów:

Pioruny i Pioruńscy Wychowawcy K. A. Czechowska i K. Gajewski