Pierwszy Dzień Wiosny – kulturalnie

W dniu 21 marca 2016 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum oraz klasy II a przywitali Pierwszy Dzień Wiosny w iście świątecznym klimacie. Wraz z opiekunkami: Agnieszką Michalik, Izabelą Składanek, Iriną Wrzosek oraz Dorotą Mróz i Katarzyną Urbanowską obejrzeli film pt.: „Zmartwychwstały” w reżyserii Kevina Reynoldsa. Opowiada tajemniczą historię zmartwychwstania i wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, której rozwiązanie Poncjusz Piłat zlecił rzymskiemu centurionowi. Ten, prowadząc śledztwo, nabiera wątpliwości w system rzymskich wartości, którym był wierny. Pogoń za zmartwychwstałym Jezusem staje się dla niego impulsem do przemyślenia życiowych priorytetów.

W odmiennym klimacie został utrzymany film, który obejrzeli uczniowie klasy III a wraz paniami Małgorzatą Chibowską i Marzeną Romanowicz. „Bogowie Egiptu” w reżyserii Alexa Proyasa to produkcja stworzona z ogromnym rozmachem, inspirowana mitologią starożytnej cywilizacji znad Górnego i Dolnego Nilu. Opowiada historię bohaterskiego śmiertelnika Beka, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy.

Uczniowie klas IIIB i IIIC gimnazjum postanowili spędzić Pierwszy Dzień Wiosny na poszukiwaniu jej oznak w przyrodzie. Wybrali się na wycieczkę rowerową szlakiem Wyszków-Fidest połączoną z ogniskiem. Choć pogoda sprzyjała wyprawie to jednak wiosna jeszcze im się wyraźnie nie ukazała. Udało się jednak zobaczyć piękne rzeźby pana Leona Gruzdy i wspólnie miło spędzić czas.

Przedstawiciele najmłodszych uczniów również wybrali się do kina. Kulturalne Pioruny z IIIa pod opieką Katarzyna Czechowskiej i Krzysztofa Gajewskiego dotarły do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” i obejrzały film animowany pt.: „Misiek w Nowym Jorku”. Komedia z pozytywnym – ekologicznym przesłaniem bardzo odprężyła i zrelaksowała dzieci oraz wychowawców.

Wyjazd do kina dostarczył młodzieży wiele radości oraz przemyśleń przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, a wiosna przywitała wszystkich pięknym ciepłym słońcem.