:-) Pioruny błyskają na niebiesko :-)

W związku z obchodami Dnia Autyzmu i Dnia Zespołu Downa, 7 kwietnia br. Pioruny wzięły udział w błękitnym marszu pod hasłem NIEPEŁNOSPRAWNOŚC + INTEGRACJA = GODNEGO ŻYCIA GWARANCJA, który przeszedł ulicami Wyszkowa. Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju BĄDŹMY W KONTAKCIE zaprosiło wyszkowskie przedszkola i szkoły, aby wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym pochodzie. Wszyscy – dzieci i dorośli w niebieskich koszulkach i kolorowych (oraz różnych od siebie) skarpetkach, maszerowaliśmy z osobami z niepełnosprawnością, by udowodnić, że cieszymy się życiem i ich obecnością wśród nas.

Celem trasy  niebieskiego korowodu było spotkanie się na Placu Jana Pawła II. Tam, usłyszeliśmy podziękowania od pani Ewy Redel – głównej organizatorki marszu, która nie kryła wzruszenia widząc jak duży okazał się odzew społeczny na zaproszenie Stowarzyszenia. Następnie Pioruny wraz z pozostałymi uczestnikami marszu, jedząc słodkie przekąski obserwowały artystyczny pokaz żonglerki.

Rangę tego wydarzenia wzmacniała eskorta policji i służb medycznych, wstrzymanie ruchu drogowego i otwarcie ulic miasta dla pochodu. Wszystko to robiło ogromne wrażenie na uczestnikach imprezy – dorosłych i tych najmłodszych. Niespodziewany piknik, wiosenna pogoda i wspólne przeżywanie radości były wspaniałym przykładem integracji, życzliwości i akceptacji.  Błękitne oraz pełne słońca i radości Pioruny z entuzjazmem przeszły całą, długą trasę marszu, a nawet jeszcze więcej, bo po zabawie spod Sanktuarium św. Idziego – pieszo, przez most wróciły do szkoły.

Na pewno  takie oryginalne doświadczenie zjednoczenia i realnego (!) przeżywania idei społecznej, w której uczniowie klasy IIIa wzięły udział pierwszy raz w życiu, wzmocniło u nich empatię i tolerancję oraz podniosło poziom świadomości i życzliwości.

7 kwietnia 2016 r. Pioruny błyskały na niebiesko i robiły przy tym dużo hałasu!

Bardzo jesteśmy z Was dumni – Katarzyna Agata Czechowska i Krzysztof Gajewski

PS. Składamy wielkie podziękowania dla Pioruńskich Rodzin: Pani Patrycji Stachowicz i Boryskowi, Pani Ilonie Nowakowskiej, Pani Ilonie Ciok, Pani Annie Stadnik, Pani Ewie Wiśniewskiej, Panu Arturowi Kopytowskiemu, za to, że zawsze można liczyć na Państwa pomoc. Jesteście Państwo pełni wciąż nowych pomysłów i pozytywnej energii! RAZEM możemy bardzo wiele zdziałać dla dobra naszych DZIECI. To naprawdę wspaniałe móc z Państwem realizować zadania wychowawcze!