Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty w szkole w Skuszewie

14 kwietnia dzieci z klasy III Szkoły Filialnej w Skuszewie przystąpiły do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Był to Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo. Byli lekko zdenerwowani, ale humory im dopisywały. Tuż przed godziną 9.00 głos zabrała pani kierownik Krystyna Augustynik  życzyła dzieciom powodzenia i zapewniła, że na pewno świetnie poradzą sobie ze sprawdzianem. Punktualnie o godzinie 9.00 wychowawczyni klasy 3A pani Monika Dryja włączyła uczniom film terapeutyczny z Bratkiem, którego zadaniem było ograniczenie stresu towarzyszącemu sprawdzianowi. Następnie, po rozdaniu kart z zadaniami, udzieleniu krótkiej instrukcji i przyklejeniu naklejki z Bratkiem, uczniowie zabrali się do pracy.

W tym roku szkolnym sprawdzian składał się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

Wszyscy uczniowie dali z siebie wszystko. Napisali sprawdzian najlepiej jak potrafili Na koniec wysłuchali bajki terapeutycznej pt. „O tym, dlaczego warto być dumnym ze swoich sukcesów”, której celem było m. in. pokazanie dzieciom, że każde z nich ma jakieś słabe strony, coś mu nie wychodzi, ale ma też i te mocne, które może rozwijać, doskonalić i być najlepszym.