Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom” czytaliśmy, czytaliśmy, czytaliśmy…  Uczniowie klas 0, II b czytali bajki, baśnie i opowiadania napisane przez uczniów klasy III a. Uczniowie tej klasy zainspirowani wspaniałym papierowym teatrem japońskim  kamishibai sami stworzyli przepięknie ilustrowane „małe sztuki”. Pojawiły się „Przygody kota Łatka”, „Historia pizz”, „Piracka przygoda”.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Kochamy zwierzęta” uczniowie klas pierwszych czytali ze swoimi wychowawczyniami oraz paniami bibliotekarkami przepiękne opowiadania o zwierzętach. W taki oto sposób poznaliśmy przygody Bunia, który trafia w dobre ręce, Groszka  małego cudotwórcy, Rafika, który został sam, radosnej śnieżnej pantery i wielu, wielu innych zwierząt.

Uczniowie kl. IIa przedstawiali przygody swoich ulubionych książkowych bohaterów, a potem wspólnie z panią bibliotekarką czytali i przeżywali raz jeszcze ich wspaniałe przygody.

Czytanie dzieciom to klucz do mądrości i dlatego warto włączać się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”,gdyż dzieci uczą się głównie przez przykład, naśladując dorosłych. Świadomie uczymy dzieci wartości moralnych czytając im mądre książki, rozmawiając o wartościach i samemu je praktykując. Wartości, tak jak języka, należy uczyć się od najmłodszych lat.