Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

W czwartek 19 maja 2016 roku uczniowie klasy I b gimnazjum wraz z wychowawcą panią Izabelą Składanek uczestniczyli w dwugodzinnym kursie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził ratownik medyczny pan Robert Macioch. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. W pierwszej części spotkania zdobywali wiedzę teoretyczną, a w drugiej praktycznie ćwiczyli na fantomie, jak udzielić pierwszej pomocy i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Działanie to jest elementem programu realizowanego przez Gminę Wyszków, której podsumowaniem będzie udział wyszkowskich szkół w obchodach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pod nazwą „Restart a Heart” 16 października 2016r.