Relacje stypendysty - Bartłomiej Kostrzewa kl. 2b

W roku szkolnym 2015/2016 zostałem stypendystą w ramach projektu: „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególne uzdolnionych  najlepsza inwestycja w człowieka”.

Powyższe stypendium uzyskałem dzięki wysokiemu wynikowi ze sprawdzianu szóstoklasisty, a także w nauce. Środki finansowe pozyskane za sprawą stypendium, pozwoliły mi zrealizować zadania, wytyczone w ramach Indywidualnego Planu Rozwoju. Temat przewodni projektu dotyczył wykorzystania figur przestrzennych w architekturze. W ramach tej pracy wykonałem prezentację multimedialną z wykorzystaniem, między innymi zdjęć budynków zrobionych na terenie naszej gminy. Ponadto w oparciu o wykonane zdjęcia zaprojektowałem książkę – album, na stornach której umieściłem zdjęcia ciekawych pod względem architektonicznym budowli, rysunki figur przestrzennych oraz wzory, dzięki którym można obliczyć objętość, pole powierzchni, czy przekątną danej bryły.

Za sprawą udziału w programie stypendialnym poszerzyłem swoją wiedzę w zakresie geometrii, obsługi komputerowych programów graficznych. Mogłem także rozwijać swoją pasję którą jest fotografowanie.

Serię, moim zdanie ciekawych zdjęć, wykonałem podczas wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik, gdzie kolejny raz mogłem zobaczyć zastosowanie nauki w praktyce, poprzez całą gamę różnych doświadczeń. Fotorelacja z wycieczki na stronie naszej szkoły.