Wyszkowski Dzień Nauki 2016

Dnia 8 czerwca odbył się Wyszkowski Dzień Nauki. Hasło tegorocznej edycji to: „Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka”.

Obchody Wyszkowskiego Dnia Nauki miały miejsce w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica, Filia w Wyszkowie. Współorganizatorem wydarzenia  był Burmistrz Wyszkowa oraz Zespół Szkół w Wyszkowie.

Impreza rozpoczęła się od wystąpień gości. Następnie, młodzież wysłuchała wykładu, którego tematem było hasło tegorocznej edycji Dnia Nauki. W samo południe rozpoczęła się prezentacja projektów edukacyjnych. Uczniowie z wyszkowskich placówek zaprezentowali walory swoich szkół, demonstrując przygotowane projekty. Drugie piętro zajmowali wyszkowscy gimnazjaliści, pierwsze – uczniowie ze szkół średnich, a na parterze rozstawili się przedstawiciele szkół wyższych, także z Warszawy.

Naszą szkołę reprezentowali Iza Michalik ze swoim projektem pt. Nauka przez zabawę, czyli sposób na matematykę, Bartek Kostrzewa – Figury przestrzenne w architekturze oraz szkolny zespół muzyczny z Koncertem rockowym.