Z Piorunami nie ma żartów - wizyta w Muzeum Narodowym i w Ogrodzie Botanicznym :-)

Dnia 14 czerwca 2016 r. odwiedziliśmy Muzeum Narodowe po raz -enty.

Pioruńska wyprawa do Galerii Malarstwa Polskiego, odbyła się między innymi po to, aby móc w Sali Matejkowskiej kontemplować ,,Bitwę pod Grunwaldem”.

Dzieci były zachwycone,widząc oryginalne dzieła Mistrza, które wcześniej znały z reprodukcji... Same dostrzegly ,,Stańczyka”, ,,Autoportret” i ,,Kazanie Piotra Skargi”... a ,,Bitwa pod Grunwaldem” zrobiła na nich  p i o r u n u j ą c e  wrażenie ;-)

Ps. No i oczywiście uwielbiamy Chełmońskiego... a ,,Babie lato” tuż tuż ;-)

Tego dnia byliśmy również z wizytą w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Było kolorowo i pachnąco. Nasza Pioruńska grupa – szczęśliwa i bystra, realizowała lekcję przyrody w samym Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej Polskiej Akademii Nauk.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawie i miłe, bo sam Pan Dyrektor Ogrodu prof. dr hab. Jerzy Puchalski częstował Piorunki wyhodowanymi tamże polskimi cytrusami! Dzieci kosztowały Cytrynę Skierniewicką czyli Ponderosę, która ma bardzo duże owoce, mniej kwaśne i orzeźwiające. Ostatnia wycieczka okazała się jak zawsze udana i wyczerpująca.

Katarzyna Agata Czechowska