XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT U-16

1 grudnia 2012 roku w Warszawie odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt U-16 pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Pragi Północ. W turnieju wzięły udział zawodniczki z Gimnazjum nr 3  w Wyszkowie. Mało doświadczony zespół rywalizował z 10 drużynami, z czego 9 zespołów to drużyny zrzeszone, które trenują kilka razy w tygodniu i grają na co dzień w lidze...

Podopieczne trenera Karola Wołynko w pierwszy meczu zwyciężyły z Jantarem Ostrołęka 4-2, następnie były dwa remisy 1-1 z MUKS Praga II Warszawa oraz TKKF Grójec. Tym samym drużyna z Rybienka wyszła z grupy z drugiego miejsca i w meczu pucharowym pokonała UKS Bałagany Łubianka 4-0.
W meczu półfinałowym zawodniczki z Wyszkowa spotkały się z późniejszym faworytem rozgrywek MUKS Praga I Warszawa. Warto zanotować, że bardzo doświadczony zespół ze stolicy w grupie zajął pierwsze miejsce, stosunek bramek 22-0. W 5 minucie meczu, nieoczekiwanie dla wszystkich, przyjezdne prowadziły 2-1. Gospodarze nie mogli sobie poradzić z drużyną z Wyszkowa i dopiero ostatnie minuty meczu spowodowały, że MUKS Praga strzelił bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.
O trzecie miejsce nasze zawodniczki walczyły z LUKS Sportowa Czwórka Radom i niestety przegrały po walce również 4-2; ostatecznie zajęły 4 miejsce.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkały się drużyny MUKS Praga I -MUKS Praga II Wygrała pierwsza drużyna stosunkiem bramek 3-1.
Warto dodać, że klub z Pragi zainteresował się dwiema dziewczynami z Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie. Jedna z nich to Paulina Pokraśniewicz, która została najlepszą zawodniczką turnieju, a druga to jej siostra Karolina.
Wyjazd nie odbyłby się bez pomocy komitetu rodzicielskiego, który ufundował wpisowe na turniej.
Dla drużyny z Rybienka padło wiele słów uznania od doświadczonych trenerów z Warszawy. Zaprosili nasz zespół na kolejny prestiżowy turniej, który odbędzie się w marcu.
Dla żeńskiej piłki z regionu wyszkowskiego to ogromny sukces na przestrzeni ostatnich lat. Podopieczne Karola Wołynko, nauczyciela wf-u i trenera piłki nożnej, z roku na rok odnoszą ogromne postępy w przygotowaniu technicznym, fizycznym a ostatnio i taktycznym w zaawansowanym stopniu.
Wielkie gratulacje dla drużyny i trenera.

Startujące zespoły w turnieju: MUKS Praga I Warszawa, UKS Ząbkovia Ząbki, LUKS Sportowa Czwórka Radom, AP Orlik Jeruzal, UKS Bałagany Łubianka, AZS Uniwersytet Warszawa, Gimnazjum Maków, MUKS Praga II Warszawa, TKKF Grójec, Jantar Ostrołęka, GIMNAZJUM NR 3 WYSZKÓW.