Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Niepełnosprawność + integracja = godnego życia gwarancja

Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie” zaprosiło Ananasy z I klasy na MARSZ, który odbył się 20 kwietnia br. by wspólnie uczcić Dzień Autyzmu i Zespołu Downa. Uczniowie założyli niebieskie koszulki i kolorowe skarpetki. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Z kolei kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z którym borykają się osoby cierpiące na zespół Downa.

Mimo dość niskiej temperatury setki osób przeszły ulicami Wyszkowa, sprzed fontanny przy ul. Sowińskiego na skwer Jana Pawła II, gdzie Ananasy z naszej szkoły oraz uczniowie ze szkoły z Lucynowa zaprezentowały przygotowane piosenki i wierszyki.

Chorujący na autyzm Mateusz Redel opowiedział, jak wygląda świat widziany jego oczami, jak reaguje na otoczenie i dźwięki, o tym, jak uwielbia muzykę i jak doskonałą ma pamięć – „Mój świat aż tak bardzo nie różni się od waszego. Przecież każdy czasami zachowuje się dziwnie. Pomóżcie mi uwierzyć, że jestem taki sam, jak wy.” Był to już trzeci Marsz, młodzieży oraz dzieci - zdrowych i niepełnosprawnych, najpiękniejszy z możliwych manifest integracji.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za wsparcie logistyczne: Paniom Annie Matusik, Marcie Tyczyńskiej oraz Panu Mirkowi Zdunkowi.

Katarzyna Agata Czechowska

 

Przy wielkanocnym stole w Skuszewie

Szkoła Filialna w Skuszewie jest wierna tradycjom, dlatego 11 kwietnia wszyscy uczniowie, dzieci z grupy zerowej i pracownicy szkoły zasiedli do jednego stołu udekorowanego barankami, zajączkami i własnoręcznie zrobionymi przez uczniów pisankami.  Nie zabrakło też wiosennego akcentu – kwitnących gałązek. Na stole oprócz dekoracji, ustawione zostały wyłącznie zdrowe potrawy przygotowane przez dzieci. Klasa III, która pod kierunkiem pani R. Góralewskiej propaguje spożywanie warzyw i owoców, przygotowała sałatkę ze świeżych warzyw. Owocowe szaszłyki, które najszybciej znikały z talerzy, wykonali najmłodsi z panią K. Augustynik. Natomiast klasa II i pani D. Kupiec czuwa nad systematycznym spożywaniem mleka w szkole, wybrała więc produkt z grupy –nabiał i zrobiła koguciki z jajek. Każda grupa dumna ze swych dań, wymieniała wykorzystane składniki i dzieliła się przepisami. Następnie Pani kierownik złożyła wszystkim świąteczne życzenia i rozpoczęła się witaminowo- świąteczna uczta. Szczególnie zachwycający był widok maluchów z apetytem zajadających liście zielonej sałaty.    

Kolejny sukces na powiatowym etapie 40. Edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

6 kwietnia 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbył się powiatowy etap 40. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Wspólnie z uczniami szkół powiatowych Daria Oliasz kl. V a i Oskar Góralewski kl. III b gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed szacownym jury i podbili ich serca.

Daria zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI a Oskar – II w kategorii gimnazjum!

Gratulujemy !!!! Uśmiech

XV Gminny Konkurs Literacko Plastyczny „Bohaterowie naszych lektur”

XV Gminny Konkurs Literacko Plastyczny „Bohaterowie naszych lektur” odbył się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. Nasi wspaniali uczniowie z klasy drugiej zdobyli tam dwa trzecie miejsca. Michalina Gajda tryumfowała w części plastycznej, a Maja Wydryszek w części literackiej. To doprawdy bardzo wysokie noty wymagające dogłębnej znajomości kilku lektur, zwłaszcza, że konkurencja z innych dziesięciu szkół okazała się równie świetnie przygotowana. W ścisłej czołówce uplasował się Adaś Sitek, któremu zabrakło kilku punktów, aby stanąć na podium. Wszystkim drugoklasistom gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni: Beata Paruszewska

Palma wielkanocna w klasie III B

5 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy III B wykonali tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, gałązek wierzbowych z baziami oraz własnoręcznie zrobionymi kwiatami z bibuły. Wykonaną palmę dzieci wzięły do poświęcenia w Niedzielę Palmową.

Sukces na gminnym etapie 40. Edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

31 marca 2017 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbył się gminny etap 40. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz I-III gimnazjów prezentowali swoje interpretacje głosowe wierszy i fragmentów prozy polskich autorów. Atmosfera na sali była bardzo podniosła, bowiem zwycięzcy każdej z kategorii staną w szranki na etapie powiatowym konkursu...

Baśniowy dzień

Uczniowie klas 0, II, III w dniu 30 marca mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu „Baśnie Dalekiego Wschodu” zaproponowanym przez  Narodowy Teatr Edukacji. Sztuka przybliżyła dzieciom niezwykły świat  kultury orientu, panujące tam zwyczaje, przyjaźń, miłość, mądrość i odwagę bohaterów. Ekscytująca postać żeglarza Sindbada może stać się dla wszystkich wzorem do naśladowania, a morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Magia teatru  porwała wszystkie dzieci, które chłonęły baśniowe tajemnice,  zaskakujące przygody, poznawały czarodziejskie zaklęcia i talizmany. Niezwykle barwne przedstawienie dopełnione pięknymi orientalnymi kostiumami, scenografią i piosenkami z nutą Dalekiego Wschodu na długo zostanie w wyobraźni i wspomnieniach uczniów.

Wychowawczynie: B. Paruszewska, E. Delak, R. Furtacz, A. Deluga

 

Mistrzowie czytelnictwa w kl. IIa

W dniach 20 i 21 marca odbyły się w klasie IIa eliminacje do Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Bohaterowie Naszych Lektur”. Już od stycznia pilni uczniowie studiowali obowiązkowe lektury: „Oto jest Kasia”, „Jacek, Wacek i Pankracek”, „Karolcia”...

Powitanie Wiosny

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty… Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Ten wyjątkowy dzień klasy młodsze powitały w przepięknych kolorowych strojach. Po korytarzach szkolnych spacerowały: wiosenne drzewa, kwiaty, bociany a królowały nad wszystkim Panie Wiosny.

 

Pierwszy Dzień Wiosny na słodko!

Uczniowie klas IA i IC gimnazjum wraz z wychowawcami spędzili pierwszy dzień wiosny na słodko. Gimnazjaliści odwiedzili Manufakturę Cukierków w Warszawie. Mieli możliwość obserwować ręczny wyrób wiśniowych cukierków, a potem je posmakować. Dowiedzieli się z jakich naturalnych barwników otrzymuje się poszczególne kolory masy karmelowej. Był też konkurs wiedzy, w którym nagrodami były oczywiście pyszne lizaki. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał woreczek cukierków i kolorowego lizaka. Była jeszcze druga część wycieczki – seans filmowy w Multikinie. To był udany wiosenny dzień!