"Poezja prowadzi od znanego ku nieznanemu" G. Bataille

22 marca 2013 roku w Miejsko–Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbył się etap powiatowy 36. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA...

Wzięło w nim udział 36 uczestników z czterech gmin powiatu wyszkowskiego: Długosiodła, Somianki, Rząśnika i Wyszkowa.

Podobnie jak tydzień wcześniej – 15 marca 2013 roku podczas etapu gminnego, uczniowie klas I–III i IV–VI szkół podstawowych oraz I–III gimnazjów prezentowali swoje interpretacje głosowe wierszy i fragmentów prozy polskich autorów. Atmosfera na sali była bardzo podniosła, bowiem zwycięzcy każdej z kategorii staną w szranki na etapie wojewódzkim konkursu, który będzie odbywał się w kwietniu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Naszą szkołę reprezentował zdobywca pierwszego miejsca na etapie gminnym – uczeń klasy Va Szymon Karp, którego przygotowywała nauczycielka języka polskiego p. Agnieszka Michalik.

Jury w składzie: przewodnicząca komisji Anna Mizińska, koordynator konkursu „Warszawska Syrenka” p. Agnieszka Kubacka, Naczelnik Wydziału Edukacji powiatu wyszkowskiego Krzysztof Arbaszewski, dyrektor Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie – p. Małgorzata Ślesik–Nasiadko, dyrektor Wyszkowskiego Domu Kultury „Hutnik” – Mariusz Kowalski nadało tytuł zdobywcy II miejsca Szymonowi Karp, którego recytacja wiersza K. I. Gałczyńskiego „Strasna zaba – wiersz  dla sepleniących” podbiła serca komisji.

Gorąco Szymonowi gratulujemy, cieszymy się z jego osiągnięć i trzymamy kciuki za rok!